Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-12-30 13:09:47

Myriam

Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-12-11
Posty: 24
Punktów :   

Jak przebaczać?

W święta padły słowa przebaczenia, ale teraz (po) widoczne staje się to jak trudno przekuć je w czyn, jak trudno zapomnieć to co stało się zaczynem do zbudowania muru... więc jaki ze mnie chrześcijanin skoro tyle we mnie gniewu, skoro nie potrafię przejść ponad moją zranioną dumą, skoro nie potrafię w tym naśladować Jezusa?

Offline

 

#2 2011-01-02 23:23:56

 sanderka1000

Duszyczka

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 25
Punktów :   

Re: Jak przebaczać?

Ech, genialny temat. Te pytania cały czas krążą w mojej głowie i ciężko mi z nimi. Zupełnie nie wiem jak sobie z nimi radzić. Ale muszę przyznać, że takie osoby, które wyrządzają mi krzywde bardzo mocno uczą cierpliwości...


On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie... <3

Offline

 

#3 2011-01-03 15:57:17

krzysiek12

Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 27
Punktów :   

Re: Jak przebaczać?

7) Przebacz WSZYSTKIM, KTÓRZY CIĘ ZRANILI.
Niewiele jest rzeczy, które mogą stanowić większą przeszkodę do uzdrowienia niż nieumiejętność przebaczenia. Niektórzy próbują wymieniać wśród nich brak wiary, ale doświadczenie z pełnionej przeze mnie posługi jednoznacznie wykazuje, że większą i częstszą przeszkodą jest brak przebaczenia w sercu tego, który szuka uzdrowienia. Wielokrotnie byłem świadkiem uzdrowienia Judzi o małej wierze. Ich słabość wiary zastępowała potężna wiara modlącej się nad nimi wspólnoty. Natomiast człowiek, który nie ma w sobie woli przebaczenia wyrządzonych mu krzywd, nie dozna uzdrowienia, dopóki nie przebaczy z serca tym, którzy wQbec niego zawini1i.Uzdrawiająca moc Jezusa Chrystusa nie jest w stanie przenfknąć w życie człowieka, który postawił wokół siebie mur niechęci i niezdolności do przebaczenia. „Jeśii bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień” (Mt
6,14—15).
Ludzie nigdy nie są do końca pewni, czy rzeczywiście zdobyli się na pełne przebaczenie. Bardzo często słyszę pytanie: „W jaki sposób można się przekonać o tym, że przebaczyło się komuś do końca?” Moja odpowiedź jest zawsze taka sama: „Jeśli modlisz się za tego człowieka, możesz być absolutnie pewien, że mu w pełni przebaczyłeś, modlitwa za niego oznacza boiem, że prosisz Pana, by obdarzył go dobrem i szczęściem” .„)Jeśli kogoś kochasz, to pragniesz dla niego tego, co najiepsze i czynisz wszystko, co w twej mocy, by człowiek ten był szczęśliwy. W rym momencie definicja miłości i modlitwy okazują się podobne: w niodiitwie prosimy o to, co najlepsze, zaś miłość jest pragnieniem dla drugiego tego, co najlepsze. Stąd nasza modlitwa w int;ncji drugiej osoby jest manifestacją naszej czynnej rnilości.(Datego też, jeśli szczerze się za kogoś modlimy, możemy być pewni, że mu

przebaczyliśmy aktem woli, Pamiętajmy, przebaczenie to decyzja woli, nie uczucie! )
To właśnie decyzja przebaczenia uwalnia cię z pęt, które cię krępują i stajesz się wolny. Pan nie żąda niczego więcej. Ktoś może powiedzieć: „Na samą myśl o swoim mężu robi mi się niedobrze”, a mąż mówi dokładanie to samo o swojej żonie. Zadając sobie pytanie: „Czy mu przebaczyłem?” możesz odpowiedzieć: „Nie wiem”. Kolejne pytanie, jakie powinieneś sobie wówczas postawić brzmi: „Czy mod”ę się za niego?” Jeśli możesz odpowiedzieć twierdząco: „Tak, modlę się za tego człowieka”, oznacza to, że podjąłeś decyzję przebaczenia i twoja woła została zjednoczona z wolą Pana.

Jezu, pomóż mi pokochać i ogarnąć modlitwą tych,
którzy nmie zranili; Ty bowiem ich kochasz i przebaczasz im tak samo, jak kochasz przebaczasz mnie, Niech Twoje uzdrawiające światło spocznie na moich urazach i żalach, jakie noszę w swoim sercu. Zanoszę teraz do Ciebie modlitwę za tego, kto wyrządził mi największą krzywdę w moim życiu i proszę dla niego o dar Twego błogosławieństwa Niech spocznie ono dziś na jego/jej życiu. Dziękuję Ci, że uwalniasz mnie od zła, jakim jest niezdolność do przebaczenia bliźniemu. )
8) MÓDL SIĘ ZA TYCH, KTÓRZY wyrządzali CI Krzywdę.
Uwierz w słowa Jezusa: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7,7). Uzdrowienie nie jest niczym innym jak właśnie posługą wiary i modlitwy, co wyraźnie ukazuje nam Pismo święte.
Jak już wcześniej zaznaczyłem, kiedy modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że darzymy go miłością i życzymy mu jak najlepiej prosimy bowiem Boga, aby obdarzył tego człowieka dobrem i szczęściem. Jeśli po zakończonej modlitwie nadal czujesz wewnętrzne urazy do kogoś, proś Pana, aby uzdrowił w tobie te uczucia. Jednym ze sposobów wyrugowania z serca negatywnych uczuć jest posłużenie się wyobraźnią. Itak wyobraź sobie, że widzisz daną osobę i spoglądasz na nią
W czasie moich konferencji poświęconych tematyce uzdrawiania, które przed wielu laty zacząłem prowadzić dla diecezji Mobile w stanie Alabama, ludzie nalegali, bym dalej prowadził trwające już od sześciu tygodni spotkania; zaczęli bowiem odczytywać Pismo święte Nowego Testamentu w nowym świetle. Ich umysły zostały oświecone prawdą o posłudze modlitwy uzdrowienia. Działo się to w 1974 roku, a grupa, która wówczas powstała, istnieje i pracuje do dzisiaj. Liczy ona 250 osób, z czego polowa to niekatolicy. Nieśmiali katolicy zostali wprowadzeni w posługę uzdrawiającej modlitwy i „jak sami potem mówili —nie mogli uwierzyć w dokonujące się uzdrowienia, które następowały po tym,jak wyciągali ręce i modlili się nad członkami swoich rodziną” Pamiętaj, uzdrowienie staje się faktem, jeśli zaczynasz się modlić, taka jest bowiem wola naszego Pana Jezusa Chrystusa. „A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie...” (Jk 5,15). Czytamy w Ewangelii według św. Łukasza:)
oczami Jezusa. Mówisz do niej: „Przebaczam cii kocham ci bo Jezus cię kocha”. Możesz powtarzać to często i powoli, pozwoli wejść miłości Jezusa w twe „wyobrażeniowe spot kanie” i obdarzyć tamtą osobę Bożą miłością. W rezultaci dokona się w tobie ostateczna przemiana w świecie uc i zmieni się twój stosunek do człowieka, za którego modlisz.



(„.Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się
tych, którzy was oczerniają” (Łk 6,27—28).

Jezu, czasem tak trudno modlić się za tych, którzy mnie skrzywdzili. Dzieje się tak wtedy, kiedy myślę
swoich ranach zamiast o Twojej miłości do mnie
do nich. Pomóż mi, Jezu, wlej trudnej wewnętrznej walce i wyzwól mnie. Przez moc Twego Ducha Świętego udziel mi łaski modlitwy za nich, tak jak Ty sam wstawiasz się za nimi. Dziękuję Ci za Twoje światło i Twą miłość, jakimi mnie obdarzasz .j


Wierz  słowom  Jezusa niezależnie  od  TEGO, CO DzIEJE SIĘ WOKÓŁ CIEniE
• „Jezus im 0dowiedział; >„zaprawdę, powiadam wam: jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie, to nie tylko z figowym drzewem to uczynicie, ale nawet jeśli powiecie tej górze:
Podnieś się i rzuć się w morze, stanie się. I otrzymacie wszystko o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie<” (Mt
21,21—22) )
Zostaliśmy zatrudnieni do „przenoszenia gór”. Nie chodzi dosłownie o przenoszenie gór, lecz może o góry zła, braku „miłości , braku wiary, niepokoju i lęku, frustracji, chorób psychicznych. artretyzmu, bólu zębów i krzyża — i właśnie je mamy
rzucić w morze To są owe góry zła, które leżą na drodze „naszego życia. Masz stanąć przed nimi i powiedzieć „W imię ,Jesusa Chrystusa nakazuję wam odejść precz! Utońcie w morskich odmętach!”
Wiemy, że Jezus obiecał wysłuchać modlitw zanoszonych przez tych, którzy w Niego wierzą. Kiedy się modlisz, złóż całą swą nadzieję w słowie Bożym. Nawet wtedy, kiedy po modlitwie nie widzimy natychmiastowej zmian, musimy  t rwać mocno w wierze w realizację obietnic jezusowych” Im bardziej karmimy się słowami Pana przekazanymi nam w Piśmie świętym, tym mocniejsza staje się nasza wiara i tym łatwiej nam modlić się o uzdrowienie.
(Jezu, pragnę się zjednoczyć z Tobą i W pełni zaufać Tobie i słowu, które zostawiłeś dla mnie w Piśmie świętym. Niech Twa uzdrawiająca miłość płynie przeze mnie i dotyka moich braci i sióstr. Wierzę, że pragniesz abyśmy wszyscy mieli życie, i to życie w obfitości. Niech stanę się dziś narzędziem Twej uzdrawiającej miłości. )

10) DZIĘKUJ Jezusowi ZA JEGO MIŁOŚĆ.

Każdy z nas jest zobowiązany do wychwalania Pana
i dziękowania Mu za wszystko — również za wysłuchane
i niewysłuchane modlitwy. Im pełniej wysławiamy Pana
.
i zanosimy do Niego dziękczynienia, tym lepiej realizujemy pierwsze i największe przykazanie:

• „Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem.
całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem;
a swego bliźniego jak siebie samego” (Lk 10,27). J

Kiedy otwieramy nasze serca i umysły na wysławianie Pana, otwieramy się równocześnie na Jego uzdrawiającą moc. Większość ludzi spędza życie na użalaniu się na trudności, bóle i cierpienia. Są oni tak opanowani przez rzeczywiste lub wyimaginowane trudności, że raczej one, a nie Pan, stają się centrum ich modlitwy. Kiedy wychwalamy Pana i dziękujemy Mu, Jezus staje się centrum naszej modlitwy i zamiast myśleć osobie (samolubstwo) zaczynamy myśleć o Jezusie (Jezusolubstwo). Kiedy przestajemy myśleć o sobie i kierujemy nasze oczy ku Chrystusowi, wtedy Pan zaczyna w nas działać, i to zwykle w zadziwiający sposób. Kiedy chwalisz Pana i Jemu samemu poświęcasz całą swoją uwagę, wtedy zapominasz o sobie i otwierasz się na to wszystko, czym Pan pragnie cię obdarzyć.
Kiedy modlisz się nad kimś o uzdrowienie, najlepiej spróbuj zachęcić go do dziękowania i wysławiania Pana za dzieło, którego w jego wnętrzu dokonuje Duch Święty. W ten sposób człowiek otwiera się na przyjęcie łaski uzdrowienia, której Bóg mu najprawdopodobniej udzieli.

Ojcze niebieski, dziękuję Ci i wysławiam Cię za cudowny dar, którymi dałeś w Chrystusie i za moc, którą obdarzasz mnie, kiedy otwieram przed Tobą swe serce na modlitwie. Proszę Cię, Panie, niech serce każdego Z nas przepełnia dziękczynienie i chwała. Niech rozbrzmiewa ona z każdego zakątka ziemi. Niech zawsze śpiewa ją dla Ciebie cały świat. Proszę, niech wszyscy ludzie zawsze Cię wielbią i zanoszą do Ciebie dziękczynienie, niezależnie od tego, jak wygląda ich życie. Niech Twoja miłość płynie ku innym przez życie i posługę każdego chrześcijanina. Nawet wtedy, kiedy ogarnia mnie
smutek i kiedy zaciskam zęby, niech i wtedy umiem Ci dziękować. wiedząc, że wszystko współdziała dla dobra tych, którzy Cię miłują. Niech Twoja uzdrawiająca moc płynie przeze mnie i niech strumień Twej miłości oczyści mnie Z egoizmu tak abym nauczył się bardziej miłować Ciebie i bliźnich niż samego siebie. Dziękuję Ci, Jezu, i wysławiam Cię za dzieło, którego dokonujesz teraz W moim sercu. Bądź uwielbiony na wieki. Amen.

z książki  posługa uzdrawiania  robert de grandis


http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs poznań