Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


#1 2010-11-09 10:17:52

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Powołanie Ogólnie.

Zastanawiacie się nad tym co dalej w życiu?
Nie bardzo wiecie w którym kierunku dalej?

[Co da mi szczęście?

Odpowiedz zapisana jest w sercu każdego z nas.Dlatego spotykajmy się ze swoim sercem, z tym co w sobie nosimy, co czujemy, co nas pociąga, co inspiruje.
Dziś bardzo komuś zależy by odciągnąć nas od naszych wnętrz, zainteresować tym co poza nami.Zaleca się nam na każdym kroku maximum wrażeń.
Gry, filmy, wirtualne więzi, świat komiksów...obu oddzielić nas od naszego serca...
Nie pozwólmy na separację wewnętrzną.Wchodźmy w głąb siebie w modlitwie i szukajmy pomocy i otuchy u Pana.On pozwoli nam odnaleźć siebie samych i nasze powołanie, bo ono jest zapisane w głębi naszych serc:)


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#2 2010-11-09 15:41:57

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Powołanie jest niczym iskra w środku naszego serca. Żarzy się bez względu na nasze grzeszki. To od nas zależy czy wzbudzimy w naszym sercu ogień.. To takie ciepełko gdy rzeczywistość sypie chłodem. Warto rozważyć właściwie powołanie, a wtedy będziemy w stanie zapalić w obcym sercu iskierkę dobra.. i obdarzać pogodą Ducha ubogich w miłość Bożą.


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#3 2010-11-10 11:31:01

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Powołanie Ogólnie.

Powołanie...
dla każdego to słowo oznacza coś innego, bo nie ma dwóch identycznych dróg, dwóch takich samych osób.
Każdy z nas przeżywa je i odkrywa na sobie tylko właściwy sposób...
W powołaniu angażujemy całą nasza kreatywność;)


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#4 2010-11-10 13:35:58

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Powolanie to ogromna tajemica , której ja sama nie jestem zrozumieć Ale najwazniejesze zeby czynic to co Pan do nas mówi

Offline

 

#5 2010-11-10 17:11:50

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Tak.. powołania nie można jednoznacznie teoretyzować. Jest to zbyt obszerny temat dla nas i naszego serca by wyrazić TO za pomocą słów. Jednakże w formie poetyckiej oddaje to choć trochę tego, co przeżywamy i czytając owe wypowiedzi idzie się rozmarzyć..


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#6 2010-11-10 17:41:51

 bluetootha

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 76
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Nie ogarniemy tego nigdy Ale fakt, jest to piękne


"Jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenia." (Syr 2,1)

Offline

 

#7 2010-11-10 20:27:47

 Chiara

Duszyczka

10957743
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 32
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Jak to powiedziała jedna z sióstr: zakonnica to Boża tajemnica! I chyba nie trzeba nic dodać. Historia każdego powołania jest inna, ale wszystkie są równie piękne...


Chrystus- to przepaść pełna światła...
Ten, kto w nią spojrzy, musi się w nią rzucić.

Offline

 

#8 2010-11-10 21:21:48

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

No jasne Przecież być wybranym przez samego Boga to czyste piękno. A do tego dochodzi dana historia.. istny bestseller hihi.


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#9 2010-11-10 21:33:40

 Chiara

Duszyczka

10957743
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 32
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Dokładnie! I popatrzcie- pośród tylu ludzi akurat my zostaliśmy wybrani- coś niesamowitego! Pozwolę sobie zacytować fragment piosenki:
"Że cierpienie drogą Twoją jest
to wiedziałem, ale czemu mnie,
wśród milionów wybrałeś właśnie mnie?
Wśród milionów mnie znalazłeś aby pomóc mi, Panie Ty!"
I mimo, że czasem jest ciężko, że ludzie mnie wytykają czy śmieją się, to uważam, że jeśli Pan dał mi taką "misję" do spełnienia, to da i wystarczająco dużo sił, żeby ją wypełnić. Pełnia radości. I jak to moja siostra-kierowniczka duchowa powiedziała: "Niech będzie jak Bóg chce. On Cię poprowadzi. Trzymaj się Go zawsze A jeśli zaprasza do zakonu- pięknie Mu oddać siebie. To niesamowita łaska; być z Nim, w Nim, dla Niego, a przez Niego dla ludzi- choć czasem trudno, ale to wielkie szczęście." I ja się pod tymi słowami podpiszę.


Chrystus- to przepaść pełna światła...
Ten, kto w nią spojrzy, musi się w nią rzucić.

Offline

 

#10 2010-11-21 09:54:51

credo

Nowa Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

tez czuje powolanie w sercu. i zamierzam isc do zakonu.

Offline

 

#11 2010-11-24 12:29:08

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Powiem wam w tajemnicy , ze jak kiedys, kiedys byłam dzieckiem to chciałam zostać ......i teraz uważajcie bo pekniecie ze smiechu ..... Ksiedzem

Offline

 

#12 2010-11-25 14:13:58

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Ja nadal chcę być KSIĘDZEM hihihi. ale płeć nie pozwala


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#13 2010-11-25 17:00:49

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Pendrivea wiec nie pozostaje mam nic innego jak zostać siostrami zakonnymi

Offline

 

#14 2010-11-25 17:08:36

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

ej no sama chciałam zostać księdzem:D
Aż tak się nie pakujmy do tego życia:D wcale takie łatwe nie jest... A jedynie tylko Pan może dodać siły, skoro do czegoś powołuje...
W wolniejszej chwili napiszę trochę moich małych refleksji na ten temat powołania:)


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#15 2010-11-26 13:46:07

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Z okromną nieciepliwoscia czekam na twoje refleksje

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
badania słuchu lublin, protetyka słuchu dentysta dziecięcy lublin