Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


#16 2010-11-27 13:50:15

krzysiek12

Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 27
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

też  czułem chciałem iść ale jak oddałem życie i wole swoja matce Bożej    to znikło powołanie
i miałem sen nawet ze śnił mi się ksiądz  podczas eucharystii
i mi powiedział ze nie tedy twoja droga i zaraz dał mi hostie


http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

Offline

 

#17 2010-11-27 15:25:35

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Obiecane refleksje, nic nowego, oby tylko nie herezje...

Ogólnie to powołanie określiłabym jako dar, tajemnicę i zadanie... takie trzy słowa klucze...
Dar... dane nam za darmo, za nic... Miłosne spojrzenie Jezusa na nas, wybranie do czegoś innego, głupiego w oczach świata...
Tajemnica... coś czego nigdy do końca nie pojmiemy, nigdy nie zrozumiemy, dlaczego akurat na mnie spojrzał pełna miłością. On to wie najlepiej, bo nas kocha... myślę że ten wybór, powołanie kogoś opiera się właśnie na Jego miłości do nas...
Zadanie... nie jest to łatwa droga, z Jego pomocą jesteśmy w stanie zrobić wszystko... Zadanie, bo muszę, w stanie życia, jaki wybiorę być świadkiem Jezusa...Raz wybrawszy co dzień wybierać muszę...

Fundamentalnym powołaniem człowieka jest bycie obrazem Boga, w świetle przekazu ewangelicznego sprowadza się do świętości. Na tym zasadzają się wszystkie inne powołania. To uświęcenie będzie realizowane poprzez specyficzne powołanie w konkretnym stanie życia. Powołanie zakonne ma swój szczególny wyraz - szczególne wezwanie Boga kierowane do człowieka, ze szczególnym ukierunkowaniem. Jan Paweł II określa powołanie jako osobiste spotkanie z Chrystusem. Szczególne wezwanie dokonuje się przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym... (ta część jest już skonfrontowana z wykładami z teologii duchowości, więc herezji nie ma;) )


Powołany jest ten który wychodzi z prób. Nie ma powołania ten, który nie ma wątpliwości. nie brak słabości i trudności mówi o wielkości człowieka. Właściowe rozeznanie powołania następuje w tedy, kiedy czujemy, widzimy, że ktoś waczy, troszczy się o nasze powołanie. Kiedy mimo trudności, słabości, nasze powołanie dalej trwa... Przyznam się szczerze, że te slowa, które padły na Prawie Kanonicznym bardzo mnie pocieszają;) bo mimo pewnych kryzysów, nawet zwątpień, jest Ktoś, kto dba o to ziarenko zasiane w moim sercu... I jak tu GO nie kochać??

Ostatnio edytowany przez oKasia (2010-11-27 15:51:50)


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#18 2010-11-27 19:23:27

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

To piękne co napisałaś

Offline

 

#19 2010-11-27 21:52:58

krzysiek12

Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 27
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

miałem tych wątpliwości  co nie miara 
tylko ze jak byłem dzieckiem to chciałem zostac
jak przeszłem na ciemna stronę to nie chciałem zostać  księdzem
a jak znowu sie nawróciłem  to znowu chciałem zostać księdzem
ale gdybym nie oddał woli  i życia maryji to bym moze bym poszedł na zakonnika


http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

Offline

 

#20 2010-11-28 13:39:25

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Też miałam w swoim życiu nazwijmy to "przejscie przez ciemna dolinę "

Offline

 

#21 2010-11-28 18:18:12

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Ja ogolnie przechodze "ciemne doliny" już od ponad roku...
Ale wiara to kroczenie w ciemności... więc zawsze iskierka nadziei się tli;)


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#22 2010-11-29 09:34:17

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Ja sie ciesze , poniewaz Pan stawia na mojej drodze ludzi , którzy wiedzą czego chcą
To daje mi też w pewnym sensie takiej siły
Ale to co dla mnie jest najwaniejsze to fakt , ze Pan cieszy sie z jednej nawróconej duszy niz z 99 wierzacych :

Offline

 

#23 2011-04-06 21:04:58

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

A na mojej drodze stawia takich ludzi, którzy mnie motywują do działania... pokazują właściwą drogę...


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#24 2011-04-07 08:25:42

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Powołanie Ogólnie.

Powołanie
hehe:) ogólnie fajnie, że się tu obecni nad tym zastanawiają bo to w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie oczywiste. Zastanawiam się nad tym dlaczego tak jest, że dziś ludzie raczej dają się ponieść temu "co los da" a przeż Bóg ma dla nas jakiś konkretny plan...


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#25 2011-04-07 17:24:44

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Oj aż tak mało to takich osóbek jak my szaleńców Bożych nie jest;)
Mało logiczne i Polskie zdanie:D


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#26 2011-04-07 22:07:17

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Powołanie Ogólnie.

Ech ta gramatyka , semantyka itp...
W każdym razie ja się cieszę i to bardzo,że Wy się nad tym zastanawiacie i nie jest to dla was temat tabu. Ostatecznie jest to przecież kwestia istotna bo od tego czy ktoś zgodzi się na szczęście wiele zależy


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#27 2011-04-08 13:55:42

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

hmmm po przeczytaniu kilku stron Christifidelis Laici już mam pewne skojarzenia:d
"(...) owocem jest przyjęcie przez świeckich Chrystusowego wezwania do pracy w Jego winnicy do tego, by w tym wspaniałymi dramatycznym momencie dziejowym (...) włączyli się oni żywo, świadomie i odpowiedzialnie w misję Kościoła."nr 3
oraz "Wiara bowiem rozjaśnia wszystko nowym światłem i ujawnia Boży zamysł odnośnie do pełnego powołania człowieka, dlatego kieruje ona umysł do rozwiązań w pełni ludzkich"nr3.

No cóż... choć trochę sełniamy założenia Adhortacji apostolskiej z roku mojego urodzenia, czyli z 1988r;) I żeby było fajniej z uroczystości świetej Rodziny:) czy;li 30 grudnia:D


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#28 2011-05-05 11:15:23

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Powołanie Ogólnie.

Powołanie Ogólnie:) Taki jest temat tego wątku hmmmm....cóż powołanie ogólnie to coś pięknego, gdy powoli odkrywasz, że jesteś właśnie na tym miejscu gdzie w Miłosierdziu i łasce swojej zapragnął mieć Cię Pan Twój i Bóg. Tak, powiem Wam, że to jest najpiękniejsze doświadczenie, gdy patrząc wstecz widzisz jak Pan konsekwentnie Cię prowadził, mimo że czasem tego nie rozumiałaś,,,Powołanie ogólnie to fura szczęścia o wiele głębszego niż zadowolenie zmysłowe Buziak dla Was


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#29 2011-05-05 19:47:16

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Powołanie Ogólnie.

Generalnie coś w tym jest... Bo już tak patrząc wstecz na moje życie... Wszystko jakby układa się w logiczną całość... A co dalej będzie... Zostawiam Jemu:) On ma GENIALNE pomysły;)


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#30 2011-05-07 13:42:41

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Powołanie Ogólnie.

No właśnie i wszystko właściwie na tym się zasadza żeby odkryć te Boże pomysły i poddać się im:) I wtedy Pan już sam kieruje tak jak chce. Ale nam nie jest łatwo poddać się Woli Bożej. Lubimy trzymać się własnych planów. Takie z nas przewrotne stworzonka


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
agawit.net.pl adrony.net.pl