Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-03-27 21:47:46

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

świadectwo po rekolekcjach w Sielcu

Wklejam świadectwo jednej z uczestniczek zimowych rekolekcji

"Rekolekcje u sióstr Duszy Chrystusowej były dla mnie dobrym czasem spędzonym we wspólnocie z Bogiem i innymi ludźmi. Codzienne medytacje pomogły mi odkryć dobro i miłość Boga. W tańcu liturgicznym odkryłam głęboki spokój i pewną „cichą radość”. Modląc się w ten sposób poczułam zaufanie do Boga i pewne zafascynowanie Nim. W przeżywaniu rekolekcji towarzyszyły nam śmiech i pełne humoru opowieści sióstr, tworząc pogodną atmosferę. Były to dla mnie chwile, w których mogłam stanąć przed Bogiem i otaczającymi mnie ludźmi taką, jaka jestem – szczerze podzielić się owocami medytacji, głośno i otwarcie podziękować Jezusowi za to, za co czuję wdzięczność, wyrazić swoje prośby, a także uczestniczyć w modlitwie i przeżyciach innych osób. Dzieliliśmy się prawdziwymi sobą naszymi umiejętnościami i brakami, dlatego choć może pewne rzeczy nie wyszły idealnie, według naszego zamysłu, z pewnością były piękne przed Bogiem. „Alleluja” zaśpiewane na inną melodię czy niewiedza, co teraz należy przeczytać albo powiedzieć były dla nas okazją do okazania sobie wzajemnie miłości.
Rekolekcje pokazały mi, że życie z Bogiem to prawdziwa radość.
Chwała Panu!"


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#2 2011-07-11 22:32:25

 myself3

Duszyczka

9369839
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 23
Punktów :   

Re: świadectwo po rekolekcjach w Sielcu

..rekolekcje były dla mnie bardzo trudnym czasem- od początku aż do samego końca. były czasem, w którym musiałam parę spraw przepłakać, zgodnie w myśl tego, że łzy oczyszczają. no i chciałam zrobić to przy Panu Bogu- dlatego przyjechałam na rekolekcje. od jakiegoś czasu mam bardzo trudną i bolesną sytuację w domu rodzinnym. jako człowiek bardzo wrażliwy nie bardzo ogarniałam sytuację w domu- w domu, który w każdej chwili może si ę rozpaść do końca, o ile jeszcze tak się nie stało.. i rekolekcje- czas błogosławiony- Pan nie pozwolił mi się załamać, mimo, że miałam pare ciężkich chwil. walczyłam, żeby się nie poddać, żeby nie włączyło mi się moje myślenie, teorytyzowanie, gdybanie, wymyslanie w swojej głowie scenariuszy jak to się wszystko dalej potoczy- nie. Pan Bóg zabierał to wszystko bardzo delikatnie. i wyjechałam jakby uratowana od tych myślli, które mogły rozłożyć na łopatki.
przyjechałam też na rekolekcje z rozwalonymi dwiema relacjami.  jedna po prostu się urwała, druga jakoś samoistnie umiera.. buntowałam się, nie chciałam tego, a obie osoby napisały podczas rekolekcji. obie sprawy się wyjaśniły, albo przynajmniej są na drodze do tego. ciężko mi było tak ogólnie. bardzo ciężko, ale przecież Pan mnie trzyma w swojej dłoni, nic złego stać się nie może.. i chciałam podziękować wszystkim, którzy w większym lub mniejszym stopniu jakoś towarzyszyli mi w tym trudnym czasie na rekolekcjach.

a przedewszystkim Panu Bogu. że nie dał mi zrezygnować z czegoś, na czym tak bardzo mi zależy, nieustannie dodawał odwagi.
i za to, że tak bardzo poruszał swoimŻywym Słowem, co było widać na całych rekolekcjach. był obecny w Sakramentach, w nas, ale także w Swoim Słowie. dotykał, przemieniał i wierzę, że uzdrawiał. a i moja kobiecość została dotknięta modlitwą tańcem..
chwała Mu. amen.


Pan ciebie strzeże,
jest cieniem nad tobą,
stoi po twojej prawicy.
We dnie nie porazi cię słońce
ani księżyc wśród nocy!

Offline

 

#3 2011-07-19 19:56:01

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: świadectwo po rekolekcjach w Sielcu

Chwała Panu!


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
lekarz medycyny pracy gdańsk