Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


#1 2010-11-10 21:08:04

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

[Łk.18-23] Bogaty młodzieniec.

16 Wtedy ktoś, podszedłszy do Niego, zapytał: "Nauczycielu, co dobrego mam zrobić, aby osiągnąć życie wieczne?" 17 On mu odpowiedział: "Dlaczego pytasz mnie o dobro? Jeden jest dobry! Jeśli chcesz wejść do życia, zachowaj przykazania". 18 Zapytał Go: "Które?" Jezus odpowiedział: "Nie będziesz zabijał, nie będziesz cudzołożył, nie będziesz kradł, nie będziesz składał fałszywego zeznania, 19 czcij ojca i matkę; oraz: Będziesz miłował swojego bliźniego jak siebie samego". 20 Na to młodzieniec oświadczył Mu: "To wszystko zachowałem. Czego jeszcze mi brak?" 21 Jezus mu odpowiedział: "Jeżeli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swoje dobra i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną". 22 Gdy młodzieniec usłyszał tę odpowiedź, odszedł zasmucony. Miał bowiem wiele posiadłości.

Czytając powyższy fragment, przyszło mi do głowy, że każdy dobry uczynek jest cegiełką, stawianą na naszym duchowym fundamencie. Budujemy schody do nieba po których będzie nam dane (lub też nie) pójść niemalże za kilka, kilkadziesiąt lat. Wszelkie zło i pokusy które żeśmy wybrali, niszczą naszą drogę do Ojca. Jest tylko jedno dobro.. choć ciężko je wychwycić! 'Jest dobro - zło - i to, co 'dobre' w mych oczach' czy tak nie jest? Jakże łatwo jest czynić zło.. bezkarnie.. szatan jest inteligentną bestią i omamia nas w niespodziewanych chwilach. Jednak to działanie poświęcone Panu jest co niemiara bardziej wartościowe dla nas - ludzi. Uczy nas, rozwija i kreuje z nas istotki pokorne, roztropne... warto zachowywać przykazania, oj warto.

Jezus mu odpowiedział: "Jeżeli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swoje dobra i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną" Nie należy przywiązywać się do zwykłych, wręcz badziewiarskich rzeczy na ziemi. One są chwilowe, używane przez jakiś czas.. bożki coraz to nowsze i bardziej pociągające odpychają nas od Pana! Ile to razy nasz czas został pochłonięty i nie wydał żadnych owoców? Ile to razy nasze plany zostały zastąpione przez mamonę? ... ile chciałeś czynić, a ileś żeś uczynił? ''Jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko inne jest na właściwym" - nie wpychajmy tam laptopa, telewizora, komórki, mp4, mp16, mp500... Kiedyś takowe zabawki nam się znudzą; a czy Pan nam się znudzi? Czy należy Pana traktować na równi z zabawkami? A nawet jeśli nie.. to dlaczego mają one aż DRUGIE miejsce? Miłość, nadzieja, prawda - gdzie umieścisz je w swojej hierarchii?
Aby być człowiekiem wolnym.. warto ofiarować się Panu. Pozostawić w tyle ziemskie przedmioty i udać się z czystym, niezagraconym serduszkiem po chmurkach.. do góry! Nie gwarantuje ale jestem tego pewna, że są tam o wiele lepsze ''laptopy'' niż tu.. w tym małym, przejściowym okresie -życiu.

Tak na koniec.. Nie warto się smucić - jak ten młodzieniec. Udajcie się myślami np. do Afryki.. co Ci ludzie mają oprócz siebie? A co my mamy oprócz Pana?

W moim wydaniu NT jest to 18-23.. na internecie 16-22. hmm?


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#2 2010-11-11 20:44:58

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: [Łk.18-23] Bogaty młodzieniec.

Piękne rozważanie, dziękuję Natalio....Ostatnio postać bogatego młodzieńca jest mi szczególnie bliska...
Pan zachęca abyśmy obejrzeli z Nim nasz majątek.
Zobaczyli,czy naprawdę jest tak wartościowy jak myślimy....


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Schierke https://www.ehotelsreviews.com