Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-11-11 00:37:40

Ks. Marcin

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 26
Punktów :   

Wiara?

Bardzo potrzeba obecnie zawierzenia Chrystusowi, pogłębiania wiary, pójścia za Jezusem, czytając Słowo Boże, modląc się szczerze, czyniąc dobrze. Jesteśmy odpowiedzialni za wiarę. O wiarę trzeba zabiegać, wiarę trzeba umacniać, wiary trzeba bronić, potrzeba ją manifestować. Nie chodzi, aby maszerować w marszach dziś, jutro czy pojutrze, ale gdy idziemy do Kościoła, do szkoły, do pracy, i tam mamy zamanifestować, że jesteśmy uczniami Chrystusa, nie tylko krzykiem "jestem wierzący", ale przede wszystkim każdym słowem i całym życiem. Łatwiej byłoby nieraz krzyknąć niż po cichu z dnia na dzień świadczyć o Chrystusie.

Następuje trudny okres, dlatego trzeba każdego dnia nam się więcej modlić o dar silnej wiary i o odwagę jej wyznawania. Mamy obowiązek wyznawania wiary: gdy jesteśmy pytani o wiarę, gdy jesteśmy może nakłaniani do zaparcia się wiary lub zmuszani do działania przeciw wierze. Potwierdzeniem może być obecny czas gdy dostrzegamy ośmieszanie, krytykowanie, deskredytowanie Kościoła i tego co Kościół naucza, a więc prawd wiary. Trzeba silnej wiary, by nie ulec jakiejś płytkiej modzie, by nie uwierzyć podsuwanym kłamstwom, by nie wejść w stan wątpliwości w wierze, w który chcą nas wprowadzić. Jesteśmy powołani i nie możemy zdradzić Boga, byłaby to największa tragedia. Wielki teolog i filozof pięknie to wyraził słowami: "KTO WIERZY W SYNA MA ŻYCIE WIECZNE"; "PRZEZ WIARĘ WIĘC ZACZYNAMY W DOCZESNOŚCI ŻYĆ ŻYCIEM WIECZNYM". NIE ZAPOMINAJMY O TYM !!!

Wiara powinna stać się „motorem” naszego życia. Gdyby wszyscy przestrzegali chociaż części przykazań bożych, prawd wiary, to być może na świecie nie byłoby tyle zła, nienawiści i zbrodni. Zapytajmy siebie: jaka jest wzajemna relacja życia i wiary? Spotykając się ze zmartwychwstałym Zbawicielem w sakramentach świętych mamy budować nasze życie tak, abyśmy podobnie jak św. Paweł zawsze mogli powiedzieć: “Wiem, komu uwierzyłem” i świadectwem życia potrafili potwierdzić wartość tych słów.


  "Panie przymnóż nam wiary!"
- myślę, że czytając te słowa Ewangelii Św. Łukasza i Skład Apostolski czy Wyznanie wiary trzeba postawić sobie bardzo ważne pytanie: Jaka jest twoja wiara? i "Dlaczego wierzysz?", a nie skupiać się na suchym, teologicznym wyjaśnianiu tekstu, którego pewnie nikt by tu nie zrozumiał. 

Offline

 

#2 2010-11-11 10:48:13

 sanderka1000

Duszyczka

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 25
Punktów :   

Re: Wiara?

Może dodam do tego taki swój przykład: często jak mam jakiś kryzys i w ogóle wydaje mi się, że to jest jakieś bez sensu itp. to powtarzam sobie "Wiara jest do wierzenia, a nie rozumienia. Gdyby była rozumiana to nie nazywałaby się wiarą". Osobiście mi to pomaga i jak sobie to powiem to jestem wtedy w przysłowiowym domu


On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie... <3

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Cala de Sant Vicent ehotelsreviews