Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


#1 2010-11-09 21:01:58

Ks. Marcin

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 26
Punktów :   

SKŁAD APOSTOLSKI c.d.

"Wiara jest mozaiką złożoną z wątpliwości". Nikos Kazantzakis

Czym jest wiara? - może ktoś z was zapytać. Jest sprawnością nadprzyrodzoną, która uzdalnia człowieka do uznania prawd objawionych przez Boga. Wiara poprzez akt uznania jes przyjęciem i zaakceptowaniem prawdy objawionej. Moja wiara nie jest pusta, ma rzeczywisty fundament, którym jest Pismo Święte i jest przecież słowem wiarygodnym. i tu powstaje kolejne bardzo ważne pytanie: jaka jest twoja wiara? Dlaczego wierzysz? Może wierzę, bo boję się; bo mi ktoś nakazuje; bo nie chcę się odróżnaić od innych; bo nie chcę martwić bliskich. Oby takich motywów było jak najmnej. Uwierz w BOGA i BOGU. Wiara uczy nas żyć, ukazuje cel, dodaje otuchy. Wiara jest ratunkiem w wielu trudnych chwilach. A to wszystko dzieje się dzięki Bogu, którego można odnaleźć na płaszczyźnie wiary. O wartości wiary świadczą także ludzie, ich słowa i postawy. c.d. nastąpi przy wyjaśnianiu WYZNANIA WIARY

Offline

 

#2 2010-11-10 11:15:33

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: SKŁAD APOSTOLSKI c.d.

A czym dla was jest wiara? Jak ją przeżywacie?
Co rozumiecie pod słowami "sprawność nadprzyrodzona" hehe:)
Jak wiara wpływa na Twoje życie?


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#3 2010-11-10 17:15:35

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: SKŁAD APOSTOLSKI c.d.

Wiara na moje życie wpływa w bardzo pozytywny sposób. Jako osoba niewierząca tyle lat i nawrócona o 360 stopni rok temu.. mogę śmiało powiedzieć z uśmiechem na ustach, że z PANEM BOGIEM lepiej! Wszystko wydaje się takie prostsze i znalazłam Ojca.. nie jestem już samotna, osierocona i zaniedbana. Taki Tatuś to istny skarb który o mnie dba lepiej niż ktokolwiek. A najlepsze jest to, że mam wkońcu komu się wygadać i jeszcze za to otrzymuje w zamian pokój serca i łaski


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Gianyar Hotels Papenburg