Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


  • Index
  •  » Wspólnoty.
  •  » Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej (OSF)

#1 2011-05-12 19:37:38

 Salli

Zainteresowana Duszyczka

Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2011-03-29
Posty: 166
Punktów :   

Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej (OSF)

DUCHOWOŚĆ ZGROMADZENIA

Duchowość- jest jednym ze sposóbów życia chrześcijaństwem, rozumienia i realizowania wskazań Ewangelii wg. modelu założyciela i twórcy drogi do świętości. W Kościele istnieją różne formy duchowości: bazyliańska, karmelitańska, dominikańska, ignacjańska, franciszkańska i wiele innych.

Siostry Franciszkanki żyją duchowością franciszkańską. Duchowość Zgromadzenia odwołuje się do św. Franciszka z Asyżu, zazwyczaj określana jest jako duchowość ewangeliczna. Franciszek był zachwycony wspaniałością Boga i stworzeń. Zakochany w Ukrzyżowanej Milości, niósł światu program ubóstwa i bycia mniejszym głosząc wszystkim "pokój i dobro".

Dla św. Franciszka zasadą życia była Dobra Nowina zawarta na kartach Pisma Świętego. To właśnie z posklejanych kawałków Ewangelii zredagował Regułę - sposób życia dla siebie, dla swoich braci i sióstr.

W Regule III Zakonu Regularnego św. Franciszka czytamy:  Sposób życia jest następujący: zachowywać świętą Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa, żyjąc w posłuszeństwie, ubóstwie i w czystości. 

W Regule Franciszkańskiej można wyodrębnić podstawowe elementy życia duchowego:
·  kontemplacja
·  ubóstwo,
·  nawrócenie
·  i życie wspólnotowe

Nazwa
Pełna nazwa zgromadzenia:
Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej (OSF)
Hasło: "Bóg się zatroszczy" - DEUS PROVIDEBIT
Siostry, bo jesteśmy dziećmi jednego Boga, łączy nas konsekracja; staramy się o wzajemną akceptację i miłość tworząc rodzinny klimat we wspólnocie.
Franciszkanki, ponieważ św. Franciszek i Matka Magdalena inspirują nas do miłości Boga i praktykowania miłości bliźniego; chcemy żyć Ewangelią we wspólnocie całkowicie zawierzając Bogu.
od Pokuty, gdyż jesteśmy na drodze ciągłego nawracania się opartego na Słowie Bożym, by wzrastać w wierności Bogu.
i Miłości Chrześcijańskiej, ponieważ miłość jednoczy nas jako wspólnotę i daje nam podstawy do pełnienia naszego franciszkańskiego posłannictwa w świecie.

Charyzmat

Charyzmatem Sióstr jest franciszkański duch prostoty i służby poprzez: naśladowanie Chrystusa, bycie siostrą mniejszą, życie duchem pokuty i miłości w całkowitym zawierzeniu Bogu, zjednoczenie modlitwy i służby oraz uważanie siebie za narzędzie w ręku Boga. Z franciszkańskiego charyzmatu wyrasta kontemplacja Chrystusa Ukrzyżowanego, radykalne życie Ewangelią w Kościele i całkowite zwrócenie się do Ojca. Siostry Franciszkanki w swym życiu starają się być znakiem sprzeciwu wobec sił przemocy, nienawiści i chciwości. Wprowadzają w życie radość i pokój, braterstwo we wspólnocie i z całym stworzeniem.

Działalność
-Troszczymy się o chorych w szpitalach, domach społecznych i hospicjum               
-w szkołach i przedszkolach jako katechetki i nauczycielki               
-na misjach w Tanzanii i na Białorusi               
-w administracji Rycerza Niepokalanej i archiwum archidiecezjalnym          
-jako zakrystianki i organistki               
-w świetlicach dla dzieci i dorosłych               
-w domu pielgrzyma i w pracy charytatywnej            
-w zwykłej codzienności we wspólnotach          

tu jest jescze strona internetowa
http://siostryzorlika.pl

Offline

 

#2 2011-05-12 21:25:00

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej (OSF)

Miałam okazję poznać te Siostry na Max festiwalu... potem jedna z nich namówiła mnie i moje koleżanki, że pojechałyśmy do Orlika na kilka dni...
Ogólnie fajne siostry, zrobiły na mnie wielkie wrażenie... choć wiadomo... Moje serce jest gdzie indziej:D


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 
  • Index
  •  » Wspólnoty.
  •  » Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej (OSF)
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové nádrže a jímky Konstrukční prvky Alberghi Norvegia